elan_zloty — kopia — kopia

Jak dobrać oświetlenie do salonu?

Salon to miejsce, w którym każdy z nas spędza bardzo dużo czasu, dlatego podczas urządzania naszego domu lub mieszkania warto szczególnie dobrze przemyśleć kwestię ustawienia mebli oraz rozmieszczenia oświetlenia w tym właśnie pokoju. Meble to kwestia indywidualna.

albino22
Każdy z nas może mieć własną wizję tego, jak powinien wyglądać jego salon, ewentualnie może skorzystać z pomocy na przykład projektanta wnętrz, który doradzi mu w tej kwestii.

geo_beton — kopia — kopia
Jeżeli jednak chodzi o oświetlenie salonu, to dobrze wiedzieć o kilku podstawowych sztuczkach, które każdy z nas powinien uwzględnić, decydując się na takie a nie inne rozmieszczenie lamp czy żyrandoli.

Cortina
Oczywiście na samym początku powinniśmy zastanowić się, w jakim celu będziemy spędzali czas w salonie. Czy będziemy wchodzić tam tylko, kiedy odwiedzą nas goście, by zasiąść przy stole lub przy ławie, popijając kawę lub spożywając posiłek, czy też będzie to miejsce wspólnego spędzania czasu całej rodziny, zabaw oraz oglądania telewizji.

Cleoni
W mniejszych mieszkaniach salon może również służyć za miejsce pracy jednego z członków rodziny. Do wszystkich tych wariantów odpowiednie będzie inne oświetlenie.
Warto również zwrócić uwagę na kształt oraz wielkość naszego salonu, ponieważ do każdego rozmiaru pasować będą inne elementy oświetleniowe.

Oświetlenie dekoracyjne

Przykładowo, jeżeli dysponujemy niewielkim pokojem, możemy optycznie go powiększyć, stosując w nim oświetlenie dekoracyjne lub wieszając żyrandole o przezroczystych kloszach. Rozproszone, jasne światło sprawi, że nasz pokój będzie wydawał się większy niż w rzeczywistości.

Lampy dekoracyjne

Natomiast jeżeli przeszkadza nam zbyt duża wysokość pomieszczenia, łatwo można optycznie ją zmniejszyć, decydując się na lampy dekoracyjne, których strumień światła skierowany jest w dół lub też które są niskie, ustawione tuż przy podłodze.
Jeżeli salon w naszym domu urządziliśmy w eleganckim stylu, warto zadbać o to, by oświetlenie było równie dekoracyjne oraz stanowiło ozdobę samą w sobie. Ozdobny żyrandol czy też lampa potrafi zastąpić samym swoim wyglądem niejeden element, taki jak wazon, obraz czy inne dzieło sztuki.
Jeżeli natomiast salon jest wspólnym pokojem całej rodziny, warto pomyśleć o nieco bardziej niezobowiązującym oświetleniu, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Jeżeli na przykład wiemy, że przy wspólnym stole, który ustawiony jest w salonie, siadamy często, by zagrać z dziećmi w grę planszową albo ułożyć puzzle, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie stołu, stawiając na nim lampę.
Podobnie rzecz wygląda, jeżeli stół ten będziemy traktować jako miejsce naszej pracy lub też miejsce, w którym jedna z naszych pociech często odrabia lekcje. Koniecznie pamiętajmy wówczas o zapewnieniu dobrego, mocnego światła, które dają różnego rodzaju lampy biurowe czy techniczne.

Lili

Doskonale widzimy zatem, że dobór oświetlenia do salonu nie jest prosty. Warto przede wszystkim kierować się jego funkcją i zgodnie z tym decydować, na jaki rodzaj lamp czy też żyrandoli się zdecydujemy.

A jeżeli ciągle nie wiemy, jakie lampy są najbardziej godne polecenia, to firmą, którą stanowczo warto sprawdzić jest firma Cleoni.

ceramika_green
Stawia ona na różnorodność oraz zależy jej na usatysfakcjonowaniu nawet najbardziej wymagających klientów, o najbardziej wysublimowanych gustach. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy różnego rodzaju stylów – zarówno tych bardzo ozdobnych, jak i nieco prostszych czy też nawet industrialnych.

Lampy techniczne

Decydując się na jej lampy, zyskujemy najwyższą jakość oświetlenia, które będzie z pewnością służyło nam wiele lat.

Czytaj więcej:

Roster wiszący

Argon kinkiet

Lampy techniczne Avantador

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>