kuk-ar.RGB_color.0000

Jak zaprojektować oświetlenie w domowym gabinecie?

Praca w domu wymaga nie tylko samozaparcia i konsekwencji, ale również odpowiednich warunków. Dowiedz się, jak zaprojektować oświetlenie!

Biuro w swoim domu z powodzeniem możesz urządzić  w wydzielonej na ten cel przestrzeni w pokoju dziennym, salonie czy sypialni. Oprócz tego, że potrzebujesz funkcjonalnych mebli, aby przy minimalnym wykorzystaniu przestrzeni uzyskać maksimum wydajności, nie możesz zapomnieć o jednym z ważniejszych elementów: o dobrym i przemyślanym oświetleniu! Dzięki naszym poradom w Twoim domowym gabinecie będzie pracowało się zarówno przyjemnie, jak i zdrowo.

                Bez dobrze zaprojektowanego oświetlenia praca w naszym domowym biurze może stać się udręką. Jeśli wyposażyliśmy już nasz domowy kącik  w niezbędne meble, miejsce na drukarkę, komputer oraz uporządkowaliśmy dokumenty, możemy przejść do równie ważnego elementu: PROJEKTU OŚWIETLENIA!

Naturalne światło

kuk-ar.RGB_color.0000

Po pierwsze zacznijmy od naturalnego światła. Wiedz o tym, że najlepiej będzie, jeśli nasze domowe biuro będzie usytuowane od strony północnej albo wschodniej, wtedy rozproszone światło będzie pomagało nam w pracy.

Kolejną podstawową zasadą, o której koniecznie musimy pamiętać jest to, że światło powinno padać zawsze z lewej strony (dla osób leworęcznych z prawej) – sprawi to, że znacznie zmniejszymy kontrast pomiędzy cieniem naszej ręki, który potrafi mocno utrudnić pracę. Skoro już jesteśmy przy biurku to ważne jest, aby wybrać funkcjonalną lampę. Najlepiej sprawdzi się ta z obrotowym ramieniem oraz główką. Do pracy idealnie nas zaangażuje światło chłodne o „temperaturze barwowej” 5600K.

bifiajea

 

Żarówka halogenowa będzie najlepsza do biurkowej lampy

Oświetlenie do pracy musi szybko adaptować się do różnych zadań, czy to do wypełniania dokumentów, pracy przy komputerze czy ręcznego projektowania i rysowania. Ważnym elementem żarówki, którą wybierzemy do naszej lampki na biurku jest to, że natychmiast po włączeniu musi wytwarzać odpowiednie światło. Dlatego idealnie sprawdzą się tutaj żarówki halogenowe.

Istotny element to również światło, które jest nad nami. Obniżenie sufitu nad naszym biurkiem o 10 cm oraz zamontowanie punktowych halogenów zda idealnie egzamin. Nasze miejsce pracy będzie oświetlone w sposób przejrzysty.

clark — kopia — kopia

 

Jeśli Twoja przestrzeń przeznaczona na domowy gabinet jest niewielka i nie chcesz, aby lampa zabierała cenne miejsce na Twoim biurku, możesz pomyśleć o zamontowaniu po obu stronach biurka małych kinkietów, które efektywnie oświetlą miejsce pracy. Z kolei jeśli brakuje Ci miejsca zarówno na biurku, jak i na ścianie, to idealna alternatywą okaże się duża lampa stojąca obok biurka, z regulowanym stelażem.

Jeśli zastosowałeś się do tych paru prostych zasad oświetlenia swojego biurka, możesz być pewien, że Twoja praca będzie przyjemna i efektywna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>