drekar

OŚWIETLENIE W SYPIALNI

Sypialnia jest dla każdego z nas miejscem szczególnym. To nasza oaza, w której odpoczywamy i relaksujemy się po pracowitym dniu. Jest to także najbardziej intymne pomieszczenie w domu, dlatego warto urządzić je od początku do końca tak, aby czuć się w nim komfortowo, co pozwoli nam w pełni zregenerować siły na następny dzień.

Taranto

Dobór odpowiedniego oświetlenia do sypialni jest bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza, ale także wpływa na nasze samopoczucie między innymi w zależności od jego natężenia. Ważne jest oczywiście światło główne, jednak powinniśmy skupić się bardziej na mniejszych, punktowych elementach oświetleniowych, dzięki czemu uzyskamy efekt przytulności. Światło główne nie może być ostre, dlatego warto pomyśleć o plafonie lub lampie wiszącej z dolnym szkłem, która przytłumi żarówkę.

 

Wybierając poszczególne elementy oświetlenia do naszej sypialni, powinniśmy się zastanowić między innymi nad tym, czy będziemy czytać w łóżku i czy potrzebujemy lamp po obu stronach łóżka. Należy pamiętać o tym, że czytanie przy świetle pochodzącym tylko z jednego źródła męczy oczy. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie oświetlenia punktowego lub korytka z dolnym szkłem. Taką aranżację warto uzupełnić lampkami nocnymi umieszczonymi po obu stronach łóżka. To bardzo wygodne rozwiązanie tym bardziej, że po skończonej lekturze, nie trzeba już wstawać, aby wyłączyć światło.

korytko_zaokr — kopia — kopia

W żadnej kobiecej sypialni nie powinno zabraknąć idealnego miejsca do robienia makijażu i przygotowywania się do wyjścia. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie lustra nad toaletką. Oprócz obowiązkowej lampki bezpośrednio nad lustrem, warto umieścić także oświetlenie punktowe po obu jego stronach. Tak oświetlone lustro z pewnością doskonale pomoże w przygotowaniach każdej pani.

beja-ar

Ostatnią kwestią jest oświetlenie szafy wnękowej. Wykorzystanie wpustu sufitowego jest przydatne zwłaszcza przy dużych szafach tego typu. Można zastosować nie tylko oświetlenie sufitowe, ale także umieścić punktowe lampki na ścianach bocznych. Jest to rozwiązanie pomocne nie tylko podczas poszukiwania naszej garderoby, czy wzbogacające wnętrze sypialni, ale także ułatwiające życie małżonkom, którzy nie kłócą się już z powodu przeszkadzającego światła, gdy jedno z nich śpi, a drugie szykuje się do pracy.

Fot.: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>